poniedziałek, 4 lipca 2011

Jak często będziemy zmieniać pracę w przyszłości?

Arek S 
Poszukiwanie pracy nie należy do najłatwiejszych czynności. Wiele osób mimo szybko rosnącego rynku wciąz pozosotaje bez pracy. Przekonaj się dlaczego tak jest.
Praca na przestrzeni lat bardzo mocno uległa zmianą. Co kilkadziesiąt lat dochodzi do bardzo dużych zmian. Zawody, które były popularne jeszcze kilkadziesiąt lat temu dzisiaj może ich praktycznie nie być.
 ogloszenia-praca
Wybierając szkołę, a następnie zdobywając zawód nie mamy pewności czy uda nam się znaleźć pracę. Na rynku pracy jest się bardzo trudno przebić. Trzeba umieć po prostu więcej, niż nasi konkurenci. Ciągłe podnoszenie kwalifikacji jest niezmiernie ważne. Obecnie wyższe wykształcenie posiada praktycznie każda osoba, dlatego nie myślmy, że znajdziemy lepszą pracę za sprawą tego wykształcenie. Pamiętajmy, że wybijają się tylko jednostki, które z pasą podchodzą do wykonywanej pracy. Wiele wykształconych ludzi nie ma pracy i pozostają oni bezrobotni przez wiele lat. Jeżeli nie uda nam się znaleźć pracy w danym kierunku studiów zawsze możemy się przeszkolić. Nie bójmy się zmian, które zajdą w naszym życiu.

Gdzie i jak szukać pracę?
-         targi pracy
-         imprezy targowe i seminaria
-         rekrutacja w szkołach i na uczelniach
-         bazy firm w Internecie
-         praktyki, staże
-         wolontariat, czyli praca za doświadczenie


Nadchodzi era zmian
 Ilość podwajanych informacji z którymi mamy styczność w naszym świecie bardzo szybko się podwaja. Za około 10 lat ilość podwajanych informacji będzie występować co roku tzn, że jeżeli zebralibyśmy wszystkie informacje w jednej książce to za rok będzie druga taka sama z taką samą liczbą informacji. W przyszłości pracę będziemy zmieniać bardzo często. Wszystko to za sprawą dostosowania się do rynku. Najważniejszym elementem jest ciągłe uczenie się nowych rzeczy. Tylko, dzięki temu możemy nie stać się ofiarą własnego losu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz